Haber

AK Parti Ankara İl Başkanı: Yavaş borçlanma yetkisini kullanmıyor

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) 19 milyar 106 milyon 854 bin 554 lira borçlanma yetkisi olduğunu belirterek, “Blokelendik, hizmet etmemize izin verilmiyor, algı oluşturmaya çalışan Yavaş, nedense bu borçlanma yetkilerinin hiçbirini kullanmadı.” ifadesini kullandı.

Özcan yaptığı yazılı açıklamada, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın elinde 4 milyar 300 milyon liralık borçlanma yetkisi olmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi için 5 milyar liralık borçlanma izni istediğini, bunun reddedilmesi üzerine belediyenin internet sitesinde algı operasyonu başlattığını bildirdi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin farklı tarihlerde toplam 19 milyar 106 milyon 854 bin 554 lira borçlanma yetkisi verdiğini kaydeden Özcan, şöyle konuştu:

“Engellendik, hizmet veremiyoruz, algı oluşturmaya çalışan Yavaş nedense bu borçlanma yetkilerinin hiçbirini kullanmadı. Polatlı-Gölbaşı hatları ve Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi’nin üretimi için 350 milyon liranın yeteceğini söyleyen yavaş değil miydi? Yavaş’a soruyorum. Siz hala Meclis’ten 5 milyar lira borçlanma yetkisi istiyorsunuz? Bir yandan da talebiniz kabul edilmediği için algı oyunlarıyla halkı kandırmaya çalışıyorsunuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu