Haber

Muğla’da Tutuklanan Doktor Tahliye Edildi, Şikayetçi Genç Kız Hakkında İftira Soruşturması Açıldı

Muğla’da ‘cinsel istismar’dan tutuklanan doktor US serbest bırakılırken, müşteki E.Ç. isimli genç kız hakkında soruşturma açıldı.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen hastanede cinsel istismar tezinde yeni bir gelişme yaşanırken, tanığın verdiği sözle davanın seyri değişti. Edinilen bilgiye göre, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sorumlu Doktoru ABD, E.Ç. adlı genç kıza kendisini muayene ederken cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Genç kızın şikayeti üzerine açılan davada, doktor ABD, cinsel istismar suçundan tutuklu olarak yargılandı. Doktor ABD’nin avukatları, tutuklanmasına karşı Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurdu. Yargıç, ABD’nin serbest bırakılmasına karar verdi çünkü mevcut delil durumu onun lehine değişti.

Ayrıca Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan hekim F.Ç., savcılığa verdiği ifadede E.Ç. ABD’yi kendisine arkadaş olarak ayarlama teklifinde bulundu ve bunun üzerine genç kıza tepki gösterdi. Cinsel istismar tartışmasının iftira olduğunu söyledi. Sözün ardından E.Ç. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından. İftira isimli genç kız hakkında kamu davası açılacağı öğrenildi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu