Haber

MHP Genel Başkanı Bahçeli: “Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır”

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Elazığ’da “2023’e Yanlışsız: Aday Belirli, Karar Net” mitingini gerçekleştirdi. Artık 2023 seçimlerine az bir süre kaldığını ifade eden Bahçeli, “Bizim adayımız aşikâr, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli Elazığ’da “2023’e Yanlışsız: Aday Belirli, Karar Net” mitingini gerçekleştirdi. İstasyon Meydanı’nda yapılan mitinge çok sayıda partili katıldı.

2023 seçimlerine az bir süre kaldığını aktaran Bahçeli, “Kader anı yaklaşmaktadır. Demokratik hesap günü ufukta görülmektedir. Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Maksadımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açık ara farkla tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesi, TBMM’de milletvekili sayısı ve siyasal dayanak itibariyle çok güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisi kümesinin ve Cumhur İttifakı’nın ortaya çıkmasıdır. Türk milletine yeni bir anayasa kazandırmak için Cumhur İttifakı olarak Meclis’te nitelikli çoğunluğa ulaşmamız lazımdır. Gayemiz budur, isteğimiz budur, arayışımız buna yöneliktir. Allah’ın izniyle Elazığ zillete düşmeyecektir. Türk milleti zillete prim vermeyecektir. Türkiye’nin yükselişini engellemek isteyen iç ve dış işgal cephesi cüretkarlığının ağır sonuçlarıyla yüzleşecektir. Bugünkü muazzez mevcudiyetimizin hamurunu kahraman ecdadımız yoğurdu. Bize, hür ve müstakil bir vatan emanetini kanlarıyla, canlarıyla onlar bıraktı. Bu nedenle misyon ve sorumluluğumuz çok fazladır. Yolumuz çetin olsa da çabamız kutludur. Türkiye’yi yabancı ülkelerde şikayet edip adeta düşman sevindiren yüzsüzlerle ortak bir geleceğimiz yoktur. Türkiye’nin kuyusunu kazanlara tahammülümüz çoktan bitmiştir” dedi. – ELAZIĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu